مضرات فست‌فودها در دوران حاملگی

مضرات فست‌فودها در دوران حاملگی

 

درباره مصرف فست فودها چه میزان اطلاع دارید؟ خوردن این قبیل مواد غذایی می توانند عوارض جانبی فراوانی برای سلامتی تان در دوران حاملگی دربرداشته باشند اگر می خواهد به جنینتان آسیب وارد نشود باید از مصرف این خوراکی های ناسالم پرهیز کنید.

همه ما مى‌دانیم که مصرف مواد مخدر در دوران باردارى، تا چه اندازه براى جنین ضرر دارد اما بد نیست بدانید زنانى که در دوران باردارى به غذاهاى فست‌فود و بى‌ارزش اعتیاد دارند، به همان اندازه به جنین خود خیانت مى‌کنند. تحقیقى در دانشگاه آدلاید استرالیا انجام شد که نشان مى‌دهد،

غذاهاى فست فود، مانند مواد مخدر، نه تنها بر روى مغز مادران باردار اثر اعتیادآور دارند، بلکه دقیقا بر روى مغز جنین نیز چنین تاثیرى مى‌گذارند، و نتیجه آن مى‌شود که کودک متولد شده مانند مادرش مرتب به دنبال غذاهاى فست‌فود خواهد بود. این نتایج بهتر مى‌تواند توصیه متخصصان را تایید کند

که رژیم غذایى مادر در دوران باردارى،به شدت بر عادات غذایى کودک در آینده، اثر مى‌گذارد. به گفته جرالد ویسمن، غذاهاى فست‌فود، همان مواد شیمیایى را در بدن تولید مى‌‌کنند که تریاک، مورفین و هرویین تولید مى‌کنند. او به زنان باردار توصیه مى‌کند که رژیم غذایى سرشار از میوه و سبزیجات و غلات داشته باشند و هرگز سمت غذاهاى بى‌ارزش نروند بعضی از مواد معنی و ویتامین ها را می توان فقط از طریق مصرف غذا به دست آورد به این معنی که شما فقط به مکمل ها ی غذایی تکیه کنید و به خوردن غذاهای بی ارزش و ناسالم ادامه دهید بلکه مکمل ها فقط برای این استفاده می شوند که ممکن است شما مواد معدنی و مغذی کافی را که از طریق غذا نمی توانید به دست آورید ، جبران می کنند و یعنی شما میوه و سبزیجات ، غلات کامل ، خشکبار و پروتئین را به طور مرتب دریافت کنید . باید خوردن فست فود خود را قطع کنید . البته منظور این است که اگر در هفته یک الی دوبار استفاده می کنید ، فست فود فقط جای خالی کالری که در روز باید دریافت کنید را پر می کند بدون اینکه مواد مغذی به بدن شما برساند ، بلکه از رسیدن مواد تغذیه ای مفید جلوگیری می کند.

اگر شما هوس خوردن غذاهای ناسالم را می کنید که فاقد ویتامین هستند ابتدا سعی کنید با چیزهای سالم شروع کنید ( مثل تکه ای میوه ) بعد از آن کمی غذای گول زننده کوچک با این روش به شما کمک می کند که از هوس خوردن غذاهای ناسالم و هله و هوله دورشوید . به منظور کاهش مصرف غذا و کالری زیاد از استفاده بی رویه از مکمل های غذایی اجتناب کنید .


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.