اصول درست ورزش اسکیت و مواردی برای تازه کاران

اصول درست ورزش اسکیت و مواردی برای تازه کاران

ورزش اسکیت:

فرهنگ اسکیت بورد بر مد، موسیقی و حتی نحوه صحبت ما تاثیر میگذارد درباره تمرینات حرکت و توقف کردن اسکیت سواری و سرعت حرکت آن  و نحوه درست اسکیت سواری یعنی وضعیت صحیح قرار گرفتن بدن بیشتر صحبت میکنیم سپس  تفاوت میان  کفش های اینلاین اسکیت و اسکیت معمولی مباحثی را بیان میکنیم

 

برای درک این نکته که آیا برای رشته ی اینلاین اسکیت ساخته شده اید یا نه بهتر است ابتدا چند جلسه آموزش ببینید.

  • اول تمرین کنید. به محوطه  پارکنیگ بروید و حرکات چرخ زدن و توقف کردن را تمرین کنید. در مسیرهای ویژه ی دوچرخه سواری تمرین کنید تا کاملا به اسکیت مسلط شوید. هنگامی که قصد دارید در جاده اسکیت کنید هم جهت با ترافیک- نه مخالف آن- حرکت کنید. به خاطر داشته باشید شما موظف به رعایت تمام مقررات مربوط به ترافیک هستید.
  • برای توقف کامل، به ترمز کفش ها اعتماد نکنید. بهترین راه برای تازه کاران کاهش سرعت است. برای این کار همزمان از ناحیه ی کمر به جلو مایل شوید پنجه ی پا را بابا بگیررید و با سعی در حفظ تعادل خود روی بالشتک پاشنه ی اسکیت فشار وارد کنید.
  • تا وقتی که در توقف کامل مهارت نیافته اید از رفتن به زمین های شیب دار خودداری کنید. سرعتتان را همیشه در حالتی نگه دارید که هر آن قادر به توقف باشید.
  • کنار جاده های پر رفت و آمد و محل هایی که امکان روبه رو شدن با دوچرخه سوار وجود دارد اسکیت نکنید. از مسیرهای ویژه ی دوچرخه سواری، پیاده روها و سایر مناطق مسطح بدون دست انداز و دور از ترافیک استفاده کنید.
  • اگر چیزی در دست دارید حتی یک قوطی نوشابه اسکیت نکنید. هنگام زمین خوردن به صورت ناخودآگاه سعی می کنید آنچه را که در دست دارید حفظ کنید نه بدنتان را.

    اصول صحیح اسکیت بازی

در تمام مدت دستانتان را با آرنج خمیده، ساعد کشیده به سمت جلو و کف دست ها رو به پایین در مقابل بدن نگه دارید. انگار می خواهید دستانتان را روی میز بگذارید اگر دست را از محلی که باید باشد حرکت دهید بدن هم به دنبال آن حرکت می کند. بازوها را تا حد امکان ثابت نگه دارید و به جلو و عقب حرکت ندهید.

در وضعیت اسکوات یعنی خم کردن زانوها به شکلی که انگار می خواهید روی صندلی بنشینید حرکت کنید. وزنتان را روی چرخ عقب بیندازید و با پاشنه یپا در مسیر مستقیبم فشار وارد کنید. عضلات شکم را به داخل بکشید و پشتتان را گرد نکنید. اگر در حال از دست دادن تعادلتان هستید بیشتر به سمت پایین بروید و راست نایستید. اگر از پیاده رو منحرف شدید و داخل چمن و گل و لای رفتید به جای توقف سعی کنید از آنجا فرار کنید.

اصول درست ورزش اسکیت و مواردی برای تازه کاران

وسایل ضروری رشته  اینلاین اسکیت اصلا ارزان نیست. اگر قصد خریدن لوازم را دارید چند جفت کفش اسکیت را دست کم برای ۱۰ دقیقه امتحان کنید تا پایتان گرم شود. پا را به سمت داخل و خارج و با فشار زیاد خم کنید تا  از راحتی کفش ها مطمئن شوید. در غیر این صورت پایتان در معرض تاول زدن قرار می گیرد. کفش باید پنجه و پاشنه ی پا را محکم بگیرد. اگر بخش پاشنه گشاد باشد هنگام اسکیت کردن، کنترل کافی نخواهید داشت.

فرق بین کفش های اینلاین اسکیت و اسکیت معمولی

فرق بین کفش های اینلاین اسکیت و اسکیت معمولی تنها به نحوه ی استقرار چرخ ها محدود نمی شود. چرخ های اینلاین اسکیت سریع ترند و درحرکت نرم تر و مقاومت تر هستند. اکثر کفش های  اسکیت دارای بدنه ای پلاستیکی و نیم پوتینی با آستر فوم هستند که تنفس پا را آسان تر می سازد و در مقایسه با کفش های اسکیت چرمی راحت تر شکل پا را با خود می گیرند. برای هماهنگی بیشتر کفش با پایتان به جای  انواع بنددار می توانید از نوع بست دار آنها استفاده کنید. حتما جوراب های غیر نخی بپوشید چون  الیاف رطوبت عرق را در خود نگه می دارد و سبب تحریک و سوزش پوست پا می شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.