از بین بردن بوی سوختگی برنج با راهکارهای بسیار آسان

از بین بردن بوی سوختگی برنج با راهکارهای بسیار آسان

از بین بردن بوی سوختگی برنج با راهکارهای بسیار آسان

معمولا سوختن برنج در آشپزخانه هر کدبانویی اتفاق می افتد . از بین بردن بوی سوختگی برنج نیاز به تجربه و یا فوت و فنی دارد که در زیر به این نکات بسیار مهم و اساسی اشاره می کنیم تا بتوانید به سادگی و بدون هیچ مشکلی این بوی سوختگی را از بین ببرید.

بوی سوختگی برنج را چگونه از بین ببریم؟

اگر احساس کردین برنجتون بوی سوختگی گرفته، موقعی که دمکش روی قابلمه است، یک تکه نان روی برنج بذارین، موقع کشیدن برنج می تونین نون رو بردارید. اگه فکر می کنید برنج رنگ نون رو می گیره، یک پیاز را پوست کنین و داخل برنج فرو ببرین تا بوی سوختگی رو بگیره.

نکته :
وقتی قصد دارین برنج رو آبکش کنین، آب چلو رو دور نریزین، می تونین از آب چلو برای سوپ و خورشتتون استفاده کنین به شرطی که خیلی شور نباشه.اگر هم برنج دمی درست می کنین، بهتره کمی شلتوک برنج رو خوب شست و شو بدین و بذارین با آن بجوشه، آبش رو صاف کنین و برای آب دمی از اون استفاده کنین.

برای پخت بهتر برنج بهتر است چند نکته کلیدی را رعایت کنید.

چند نکته در مورد پخت برنج :
۱ – برای اینکه برنج شما سفید شود می‌توانید چند قاشق ماست، داخل ظرف برنج درحال جوشیدن بریزید.

۲ – اگر برنج شما بیش از حد معمول جوش خورده بود می‌توانید ۲ – ۳ قاشق غذاخوری آب لیمو به آن اضافه کنید تا برنج شما خراب نشود.

برای از بین بردن بوی سوختگی برنج :
۱ – یک تکه نان روی برنج قرار دهید و موقع کشیدن، نان را بردارید.

۲ – یک عدد پیاز را پوست کنده و در داخل برنج فرو کنید پیاز بوی سوختگی را بخود می‌گیرد.

اگر به هر دلیلی برنج خشک شما بو گرفت برنج را روی یک سطح پهن کنید. البته باید حتماً در سایه باشد تا بوی نامطبوع برنج از بین برود. زیرا اگر برنج را جلوی نورآفتاب قرار دهید باعث خرد شدن برنج می‌شود


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.