آیا تزریق بوتاکس و ژل برای بدن مضر است؟

جزئیات جالب درباره تزریق بوتاکس و ژل

کوروش صمدی متخصص پوست گفت: فیلر به مفهوم پر کردن زیر پوست است. این پرکننده ها انواع مختلفی دارند که می توانند خالی شدگی‌های زیر پوست را جبران کنند.

آیا تزریق بوتاکس و ژل برای بدن مضر است؟
آیا تزریق بوتاکس و ژل برای بدن مضر است؟

وی اظهار داشت: از ۱۸ سالگی به بعد یک درصد کلاژن پوست تحلیل می رود. این رقم در سنین ۴۰ سال به بالا به ۲ درصد می رسد و هر سال یک الی ۲ درصد از زیر پوست ما از بین می رود.

صمدی بیان کرد: فیلرها مواد مختلفی هستند که می توانند به طور دائمی یا موقت موجب ایجاد پرکنندگی در اعضای مختلف بدن افراد شوند. در حال حاضر از مواد پرکننده دائمی به دلیل عوارض و واکنش هایی که ایجاد می شود، مورد استفاده قرار نمی گیرند.

این متخصص پوست اظهار داشت: فیلرهای موقتِ دارای عوارض کمتری که جنس های مختلفی دارند، بهترین نوع آن اسید هیالورونیک است که از جنس ماده زمینه ای زیر پوست ما است. این ماده در غلظت های مختلف، توسط مهندسی ژنتیک تولید می شود و برای ترمیم قسمت های مختلف که در اثر افزایش سن افت پیدا می کنند، همچنین برای رفع نواقص استخوانی بر اثر حوادث یا به طور مادرزادی یا تحلیل رفتن صورت به دلیل بیماری های عفونی مورد استفاده قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: هر ماده ای که داخل پوست قرار داده می‌شود، ممکن است موجب ایجاد واکنش در بدن شود و در موارد بسیار نادر در صورت ایجاد واکنش بدن استفاده از آمپول های حل کننده چاره‌ساز خواهد بود.

صمدی افزود: فیلرها در افراد جوانی که از مدل صورتشان راضی نیستند، برای حجم دادن به صورت استفاده می شود. چربی هم نوعی فیلر است و قبل از تولید اسید هیالورونیک پرکننده چربی بسیار شایع بود اما در حال حاضر به دلیل ایجاد تورم طولانی مدت پس از تزریق چربی و مشخص نبودن زمان جذب و میزان ماندگاری آن در حال حاضر اسید هیالورونیک نسبت به سایر فیلرهای دیگه ارجحیت دارد.

این متخصص پوست عنوان کرد: تزریق بوتاکس و پرکننده ها در آرایشگاه ها یا توسط اشخاصی که مهارت لازم را در این خصوص ندارند موجب ایجاد عوارض زیادی در افراد شده است.

وی بیان کرد: روزانه تعداد زیادی متقاضی مراجعه کننده به کلینیک های تخصصی پوست برای تزریق این پرکننده ها مراجعه می کنند اما چون شرایط آن را ندارند انجام نمیشود.

این متخصص پوست تصریح کرد: در بعضی از افراد تزریق فیلر می تواند از نظر روحی و روانی موجب انبساط خاطر در آنها شود. اقشار سنی مختلفی درگیر تزریق پر کننده ها هستند اما بیشتر توسط خانم‌های جوان ۳۰ تا ۴۰ سال به بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

صمدی اظهار داشت: در حدود ۱۰ سال پیش آمار تزریق بوتاکس نسبت به حال حاضر در رده سنی ۲۵ سال بیش از ۳۰ برابر افزایش پیدا کرده است. این رقم بسیار بالا است چون این روش ها ارزان شده اند و عوارض این روش ها بسیار ناچیز شده اند حتی از عوارض کرم ها کاسته شده به طوری که سنین پایین تر هم متقاضی انجام آن شده اند.

وی بیان کرد: همه زیبایی و جوانی را دوست دارند، به همین منظور تمایل دارند از تکنولوژی های جدید در این خصوص استفاده کنند. گاهی اوقات اشخاص به روش های نادرست برای رسیدن به این منظور استفاده می کنند و دچار عوارض جبران‌ناپذیری می شوند که مراجعه به متخصص پوست در این زمینه توصیه می‌شود.

این متخصص پوست عنوان کرد: تخلیه اسید هیالورونیک بسیار راحت است و با تزریق آمپول هیالورونیک در کمتر از چهار ساعت از بین می رود. البته در برخی از انواع پر کننده ها این کار به سختی انجام می شود که همواره مراجعه به متخصصین در این زمینه قابل توصیه است. / باشگاه خبرنگاران


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *