زنان مشهوری که در کاخ سفید زندگی کردند + تصاویر

ارسال شده در ۲۸ آبان ۱۳۹۵ توسط با موضوع سرگرمی

همه زنانی که بانوی اول آمریکا شدند

شبکه خبری سی ان ان با انتشار گزارشی به «ملانیا ترامپ» همسر دونالد ترامپ بانوی اول امریکا پرداخته است و او را با دیگر بانوان اول پیشین امریکا مقایسه کرده است.

مارتا واشنگتن نخستین بانوی اول امریکا

مارتا واشنگتن نخستین بانوی اول امریکا

بین سال‌های ۱۷۹۷-۱۷۸۹ میلادی: مارتا واشنگتن نخستین بانوی اول امریکا بود. او نقش مهمی برای آینده سایر بانوان اول امریکا ایفا کرد. او بی‌میل به به حضور در میان مردمی بود با این حال، یکی از اقدامات مبتکرانه‌اش برگزاری جلسات هفتگی پذیرش عمومی نمایندگان جمعیت‌های محلی و نمایندگان کنگره‌ در عصرهای روز جمعه بود.

ادیت ویلسون بانوی اول آمریکا

ادیت ویلسون بانوی اول آمریکا

۱۹۲۱-۱۹۱۵ میلادی: ادیت ویلسون نقش مهمی در اداره کشور پس از سکته شوهرش وودرو ویلسون و نیمه‌فلج‌شدن او ایفا کرد. او تمام تماس‌ها و ارتباطات چهره‌ها با او ر‌ا مدیریت می‌کرد و به نوعی از او تحت عنوان پرزیدنت مخفی امریکا یاد می‌شد.

الینور روزولت، بهترین بانوی اول آمریکا

الینور روزولت، بهترین بانوی اول آمریکا

۱۹۳۳-۱۹۴۵ میلادی: ارزیابی کارشناسان از انستیتیو تحقیقات کالج سیه نا نشان داد که «الینور روزولت» به عنوان بهترین بانوی اول طول در تمام طول تاریخ امریکا شناخته شده است. او هم وجهه مردمی خوبی داشت و هم از جاذبه قوی‌ای برخوردار بود. زمانی که همسرش به ریاست جمهوری رسید النور کنفرانس‌های مطبوعاتی برگزار می‌کرد و نظراتش را در قالب یادداشت به طور آزادانه در مطبوعات بیان می‌کرد. او به نوعی سنت‌شکنی در مقام بانوی اول امریکا انجام داد و حضوری فعالانه‌تر از بانوان اول پیش از خود داشت.

ژاکلین کندی، بانوی اول آمریکا

ژاکلین کندی، بانوی اول آمریکا

۱۹۶۳-۱۹۶۱ میلادی: «ژاکلین کندی» با جدیت کار کرد تا کاخ سفید را به جایگاه اصلی خود بازگرداند. او انجمن تاریخ کاخ سفید را تاسیس کرد و قانونی را از تصویب گذراند که ساکنان آینده کاخ سفید نتوانند هیچ یک از اثاثیه را دور اندازند.

لیدی برد جانسون، بانوی اول آمریکا

لیدی برد جانسون، بانوی اول آمریکا

۱۹۶۹-۱۹۶۳ میلادی: «لیدی برد جانسون» همسر لیندون جانسون تمرکز اصلی‌اش بر روی آموزش پیش از دبستان کودکانی بود که از معلولیت رنج می‌بردند. او همچنین به برنامه‌های زیست محیطی که عنوان آن را زیباسازی نهاده بود توجه زیادی نشان داد. او مردم را تشویق می‌کرد تا محیط اطراف خود را جذاب‌تر نشان دهند. او کمیته‌ای را تاسیس کرد که مسئول رسیدگی به امور زیباسازی واشنگتن پایتخت امریکا شد. در سال‌های ابتدایی ریاست جمهوری همسرش او مدرک لیسانس در رشته تاریخ و روزنامه‌نگاری را اخذ کرد امری که به تعاملات او با مطبوعات و خبرنگاران بسیار کمک کرد.

روزالین کارتر، از فعال ترین بانوان اول آمریکا

روزالین کارتر، از فعال ترین بانوان اول آمریکا

۱۹۷۷-۱۹۸۱ میلادی: «روزالین کارتر» همسر جیمی کارتر یکی از سیاسی‌ترین و فعال‌ترین بانوان اول امریکا بوده است. پیش از رسیدن به این مقام، مسئولیت‌ ساماندهی امور اداری تشکیلات تجاری خانواده کارتر را برعهده داشت. روزالین همچنین در جلسات کابینه شرکت می‌کرد و مدتی نیز به عنوان فرستاده شخصی جیمی رییس‌جمهوری به کشورهای امریکای لاتین سفر کرد.

نانسی ریگان، هنرپیشه و بانوی اول آمریکا

نانسی ریگان، هنرپیشه و بانوی اول آمریکا

۱۹۸۹-۱۹۸۱ میلادی: «نانسی ریگان» پیش از آن که بانوی اول امریکا بشود بازیگر هالیوود بود و با نام «هنری نانسی دیویس» شناخته می‌شد. زمانی که شوهرش مقام ریاست جمهوری را برعهده گرفت نانسی در راه ترک دادن معتادان به الکل و مواد مخدر به خصوص در میان جوانان فعالیت کرد. او از مراکز بازپروری معتادان بازدید می‌کرد. او همچنین کنفرانسی را با حضور بانوان اول از ۱۷ کشور جهان در کاخ سفید با تمرکز بر این مشکلات و چالش‌های مقابله با این موضوع برگزار کرد.

باربارا بوش، بانوی اول آمریکا

باربارا بوش، بانوی اول آمریکا

۱۹۹۳-۱۹۸۹ میلادی: «باربارا بوش» همسر جورج بوش در بسیاری از فعالیت‌های خیریه و بشردوستانه مشارکت می‌کرد. او در زمانی که بانوی اول بود به انجمن‌های فعال در حوزه کمک به بی‌خانمان‌ها، مبتلایان به بیماری ایدز و انجمن‌های کمک به سالمندان ‌کمک‌رسانی کرد. او همچنین کارزاری را برای جمع‌آوری کمک مالی به منظور سواد‌آموزی راه‌اندازی کرد. انگیزه اصلی او از این کار دیدن یکی از پسرانش بود که به دیسلکسیا یا معلولیت آموزشی و خوانش‌پریشی مبتلا بود.

هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون

۲۰۰۱-۱۹۹۳ میلادی: پیش از آن که بیل کلینتون سکان امور را در دست گیرد هیلاری کلینتون به عنوان حقوقدان و وکیل در امور خانوادگی و مسائل مرتبط با کودکان فعالیت می‌کرد. او به عنوان بانوی اول در زمینه حقوق زنان و کودکان کارهای بسیاری انجام داد و حامی تقویت و ارتقای حقوق آنان بود. او در زمینه اصلاحات در نظام بهداشت و درمان ملی امریکا نیز کارزاری را آغاز کرد.

میشل اوباما

میشل اوباما

۲۰۰۹ میلادی: میشل اوباما نقش مهمی در کمک به کارزار انتخاباتی همسرش ایفا کرد. در زمانی که او بانوی اول بود حمایت قابل توجهی را از خانواده‌های نظامیان به عمل آورد و در زمینه تقویت برنامه‌های سلامت تغذیه کودکان برای مقابه با چاقی کودکان کوشید. او پیش از آن که بانوی اول امریکا شود مدیر اجرایی در امور ارتباطات و روابط خارجی دانشگاه شیکاگو بود.

ملانیا ترامپ

ملانیا ترامپ

۲۰۱۶ میلادی: ملانیا ترامپ در انتظار ورود به کاخ سفید است و خود را برای بانوی اولی ایالات متحده آماده می کند. / فرادید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید ...

عضویت در خبرنامه‌ی روزنه آنلاین

آسم آشپزی آلرژی آلزایمر آکاایران اس ام اس استرس افسردگی انواع آش انواع املت انواع بیماری انواع تعبیر خواب انواع خوراک انواع خورش انواع دسر انواع سالاد انواع سرطان انواع سس انواع سوپ انواع شیرینی انواع ضرب المثل انواع نان انواع پلو انواع پیتزا انواع کباب انواع کوفته انواع کوکو انواع کیک ایدز بارداری بازیگران ایرانی باشگاه خبرنگاران بیماری ترامپ تعبیر خواب تناسب اندام جملکس جنسی جنین خانه مدرن خبرآنلاین خواب دوران بارداری دکوراسیون دکوراسیون منزل دیابت دیابت نوع 2 رابطه رابطه جنسی رابطه زناشویی رنگ مو رژیم غذایی رکنا زندگی زندگی مشترک سالاد سایت آشپزی سبزیجات سرطان سکته مغزی سیمرغ سیگار ضرب المثل ضرب المثل فارسی طب سنتی طراحی ناخن طراحی ناخن 2019 طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع خوراک طرز تهیه انواع خورش طرز تهیه انواع دسر طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع پلو طرز تهیه انواع پیتزا طرز تهیه انواع کباب طرز تهیه انواع کوکو طرز تهیه انواع کیک عاشقانه علم ورزش عکس عکس بازیگران عکس عاشقانه عکس نوشته عکس پروفایل عید نوروز غذای ترکیه غذای رژیمی لاغری لباس مجلسی ماهی مدل آرایش چشم مدل دکوراسیون منزل مدل دیزاین ناخن مدل رنگ مو مدل طراحی ناخن مدل مانتو مدل مو مدل مو مردانه مدل مو پسرانه مدل چیدمان منزل مدل کفش اسپرت مردانه مدل کفش مجلسی مدل کیف مدل کیف دخترانه اسپرت مدل کیف دستی مدل کیف زنانه مرغ میل جنسی نمناک نمکستان ورزش وزن پارکینسون پوست چاقی کاهش وزن کفش مجلسی

©روزنه آنلاین / استفاده از مطالب سایت روزنه آنلاین فقط با ذکر منبع و درج لینک مجاز می باشد

طراحی سایت و سئو : < a href="http://panab.ir" >پاناب